正规的体育投注app

2020 Apple Award Representatives

Apple Award 2020 logo

2020 Apple Award Recipients Announced

 The Foundation for Douglas County Schools is pleased to announce the 2020 Apple Awards representatives. The Foundation received over 4,400 nominations that speak to the incredible talent and impact of the DCSD family.

Thank you to everyone who submitted nominations and to the many, many staff making a difference every day for our students. You can read and watch some of these amazing testimonials about our staff .

The Representatives listed below have been selected by their school or department for their excellence and dedication in service to our students. We congratulate each of them for this incredible honor.

Next, a committee of individuals across DCSD assembled by The Foundation for Douglas County Schools will select the 2020 Apple Award finalists. These honorees will be announced at the Apple Awards Reveal Party on Saturday, February 29th. You can purchase tickets to the Reveal Party .




School/Site/Department Certified Representative Classified Representative
Academy Charter School Christine Spangler Mary Anderson
Acres Green Elementary Ruth Minellono Jeana Loupe
American Academy - Castle Pines Kylee Miller Jackson Wherry
American Academy - Lincoln Meadows Kristin Izzi Melissa Seltzer
American Academy - Motsenbocker Jean Mercy Jory Hamblen
Arrowwood Elementary Shannon Slucter Dana Palmer
Aspen View Academy Melissa Doyle Molly O'Reilly
Bear Canyon Elementary Katie Ellison Christina Nalen
Ben Franklin Academy Ali Hinkle Tiffany DeRis
Bridge Transition Program Trista Charlton Amy Caldwell
Buffalo Ridge Elementary Tim Ryckman Christy Smith
Castle Rock Elementary Kim Triplett Renessa Taylor
Castle Rock Middle School TJ Braun Beata Kocsi
Castle View High School Sally Graham Delana Hoogeboom
Challenge to Excellence Doug Shults Amy Clarke
Chaparral High School Mike McEwan Mary Jo Pook
Cherokee Trail Elementary Michele Whittingham Laurie Olsziewski
Cherry Valley Elementary Sheila Reaves Debbie Gasser
Cimarron Middle School Tyler Barnes Felicia Fernandez
Clear Sky Elementary Meg Pacella Nicole Moura
Copper Mesa Elementary Allison Troxel Cindy Holmes
Cougar Run Elementary Tara Boisson Holly Barnes-Raue
Coyote Creek Elementary Amy Sealock Kathy Padilla
Cresthill Middle School Brad (Bradley) Wiidakas Dean Flores
Daniel C. Oakes High School Sheri Lewellen
DCS Montessori Roda Pajela Lisa Polanco
Douglas County High School Jennifer Berggren Tom Popken
Eagle Academy Susan Simpson Heather Clark
Eagle Ridge Elementary Robin Vora Jennifer Newman
eDCSD JoAnna Nehring CJ Santiago
Eldorado Elementary Heidi Johnson Jerri Puralewski
Flagstone Elementary Kendall Homkes
Fox Creek Elementary Joel Denman LoriAnne Billingham
Franktown Elementary Kristi Stephen Mary Anne Tolliver
Frontier Valley Elementary Courtney Barondeau Diane Butler
Global Village Academy Yolanda Perez Andrea Baker
Gold Rush Elementary Tammy Simpson Gail Golish
Heritage Elementary Jill Montoya Terri McKey
Highlands Ranch High School Michael Wood Angela Yearous
HOPE Online Learning Academy Co-Op Paula Stieber Amanda Cancino
Iron Horse Elementary Sarah Mitzel Rachel Lemon
Larkspur Elementary Amy Calhoun Samantha French
Legend High School Jesse Van Divier Chancey Cunningham
Leman Classical Academy Rachel Jensen Joseph Busse
Lone Tree Elementary Diana Cole Rhonda Barker
Legacy Point Elementary Abigail Stratman Jessica Castillo
Mammoth Heights Elementary Erin Brown Jana Summers
Meadow View Elementary Kelsey Carrillo Henri Guerrero
Mesa Middle School Alice Adetoye Joanna Blayter
Mountain Ridge Middle School Darcy DeAno Cheryl Moss
Mountain View Elementary Cindy Shugart Becky Mamula
Mountain Vista High School Linda Hammerton-Morris Tom Neal
North Star Academy Kelly Hoover Amy Lindsley
Northeast Elementary Kayla Smith Michelle Kowalchik
Northridge Elementary Kristina Hilton Dean Betz
Parker Core Knowledge Heather Puckett Sara Mundt
Parker Performing Arts Courtland Peterson
Pine Grove Elementary Lisa Mekelburg Fermin Rocha
Pine Lane Elementary April Thompson Priscilla Gullekson
Pioneer Elementary Beth Smith Susan Irwin
Platte River Academy Armando Duque
Plum Creek Academy Mike Eggen Bailey Morse
Ponderosa High School Michael Warburton Allison Porter
Prairie Crossing Elementary Emily Oerter Stacey Perlet
Ranch View Middle School Craig Moody Francisco Venegas
Redstone Elementary Mandi Bauer Deborah Fogelman
Renaissance Elementary Magnet School Tyler Stroh Kenneth Kessel
Renaissance Secondary Donna Guerin Brandon Birdwell
Rock Canyon High School Hannah Shear Jonathan Riner
Rock Ridge Elementary Pam Gutierrez MIchele Kirk
Rocky Heights Middle School Christopher Gowing Cherilynn House
Roxborough Intermediate Michelle Williams Susan Foster
Roxborough Primary Jonna Seifert Kristina Hardy
Saddle Ranch Elementary Nick Meehan Lara Marxhausen
Sage Canyon Elementary Claire McClintock Jessica Harris
Sagewood Middle School Amy Miller-Seiler Brigette Wernsman
Sand Creek Elementary Misty Durante Kari Rundman
Sedalia Elementary Kori Kirk Jill Coe
Sierra Middle School Jeff Maupin Mark Stephens
SkyView Academy Tim Smith
SkyView Academy Steve Kuffel
SkyView Academy Mekenzie King
Soaring Hawk Elementary Stephanie Amella Ninna McMahon
South Ridge Elementary Marissa Williams Elizabeth Schurman
STEM School Highlands Ranch - Elem Allison Silvaggio Jessie Hill
STEM School Highlands Ranch - HS Lauren Harper
Stone Mountain Elementary Lisa Knudtson Sofia Garcia
Summit View Elementary Neal Clark Matt Dolan
ThunderRidge High School Amy Lunstra Adele Rhinehart
Timber Trail Elementary Linda Johnston Lisa Elizalde
Trailblazer Elementary Matthew Roszmann Jordan Ruegge
Wildcat Mountain Elementary Erin Potts Derinda Stickel
World Compass Academy Shana Coffelt Samantha Seniw

District Departments
Business Services Jolee Jones (Administrator)
Business Services Laura LaMont (ProTech)
Communications Paula Hans
Curriculum, Instruction & Prof Growth Dr. Tiffany Regan
Early Childhood Education Peg Gerlach
Early Childhood Education Shannon Slucter
Human Resources Catherine Franklin
Information Technology Matthew Hensarling
Nutrition Services Nicole Bantau
Operations Sandy Maresh
Operations and Maintenance James Korth
Personalized Learning Aaron Ragon
Student Assistance Mary Renton
Transportation Ron Gresham




Website by . © 2020 Intrado Corporation. All rights reserved.

正规的体育投注appDouglas County School District Nondiscrimination Notice: The Douglas County School District does not discriminate on the basis of race, color, sex, sexual orientation, gender identity/expression, religion, national origin, ancestry, creed, age, marital status, genetic information, or physical characteristics, disability or need for special education services in admissions, access to, treatment of, or employment in educational programs or activities. The School District’s Compliance Officer is Ted Knight, Assistant Superintendent, 620 Wilcox Street, Castle Rock, Colorado, complianceofficer@vueloexpress.com, 303-387-0067. Complaint procedures have been established for students, parents, employees and members of the public.